Orszak Trzech Króli w Lipsku

W sobotę 6 stycznia 2018 r. w Lipsku odbędzie się po raz pierwszy Orszak Trzech Króli. Jest to publiczne przedstawienie wydarzeń związanych z narodzinami Jezusa Chrystusa. Hasło tegorocznego orszaku brzmi: Bóg jest dla wszystkich.

W czasie Orszaku zobaczymy scenki z początków życia Pana Jezusa i będziemy mogli włączyć się w ogólnopolską i światową tradycję organizowania takich orszaków na pamiątkę Trzech Mędrców, którzy pokłonili się Jezusowi, a których polska tradycja nazywa Trzema Królami. Śpiewając wspólnie kolędy przejdziemy w orszaku za Trzema Królami jadącymi na koniach.

Zapraszamy całe rodziny z dziećmi i wszystkich mieszkańców naszego miasta i parafii. Każdy uczestnik otrzyma śpiewnik z kolędami przygotowany na tę okazję oraz specjalną koronę i naklejkę uczestnictwa w Orszaku. Początek po Mszy św. o godz. 12.15 w naszym kościele. Szczegółowy program tego wydarzenia dostępny jest na plakatach.